Radio Bambi

Ruska ‘petarda’ protiv Saudijske Arabije! (Video)

Fudbaleri Rusije savladali su selekciju Saudijske Arabije sa 5:0 u meču na otvaranju Svetskog prvenstva u Rusiji na stadionu Lužnjiki. U drugom meču prvog kola A grupe, u petak od 14 časova, sastaju se Urugvaj i Egipat. Domaća selekcija bila je bolji protivnik od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Veoma bitan momenat za njih desio se u 12. minutu, kada je prvi gol na šampionatu postigao Gazinski, čime je načeo Arabiju i skinuo veliki teret sa leđa svoje selekcije.

Saudijska Arabija je do primljenog gola, a i relativno posle toga, imala solidan procenat lopte u svom posedu, ali nisu uspeli ništa konkretnije da sa njom urade.

Rusi su ipak igrali rasterećenije, što je rezultiralo golom u najboljem trenutku – dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Čerišev na efektan način zatresao mrežu protivnika.

U drugom poluvremenu igralo se u znatno sporijem ritmu, bar do burne završnice. Pokušavali su ‘arapski sokolovi’ da budu ravnopravan protivnik, ali im to nije uspevalo.

S druge strane, Rusija je ponovo bila konkretna i nekoliko puta bila pretnja po gol protivnika.

Prvo je Džuba u 72. minutu, nedugo nakon što je ušao u igru, glavom, na odličan centaršut Golovina, sproveo loptu u mrežu za 3:0 i činilo se da će domaća selekcija bez mnogo napora i dešavanja privesti meč kraju. Desilo se upravo suprotno, Čerišov je postigao sjajan pogodak sa velike udaljenosti u prvom minutu sudijske nadoknade, a tačku na meč stavio Golovin u četvrtom, kada je veoma preciznim šutom iz slobodnog udarca matirao golmana protivnika i postavio konačnih 5:0.