Nova novčanica od 10 evra, bolje zaštićena od potencijalnog falsifikovanja, od danas je zvanično u upotrebi. Naime, iz Evropske centralne banke (ECB) saopštili su da je nova novčanica od 10 evra danas zauzela svoje mesto na tržištu.
Prema navodima iz ECB-a, nova novčanica od 10 evra, kao i ona od pet, sadrži nekoliko poboljšanja kada je reč o zaštiti.
-“Novu novčanicu je lako proveriti, jer se prepozna čak i na dodir ili pogled”, – navode iz ECB-a.
Na novoj novčanici ima nekoliko obeležja koja otežavaju falsifikovanje. Na ivicama su izraženije reljefne linije koje se mogu osetiti blagim dodirom prsta, dok prednja strana ima reflektujuće delove.
Hologram i vodeni žig novčanice prikazuju portret Evrope, lika iz grčke mitologije. Cilj ECB-a je da uvođenjem novih novčanica spreči falsifikovanje novca.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!