Radio Bambi

Savet bezbednosti o Kosovu!

Sednica Saveta bezbednosti UN posvećena situaciji na Kosovu počinje u 21 sat po srenjevropskom vremenu, a na njoj će govoriti i premijer Srbije Aleksandar Vučić. Na sednici na kojoj će biti predstavljen redovni tromesečni izveštaj generalnog sekretara UN Ban Ki Muna govoriće premijer Srbije Aleksandar Vučić i šef UNMIK-a Farid Zarif, dok će Prištinu predstavljati odlazeći kosovski premijer Hašim Tači, navodi Tanjug.

U izveštaju koji će biti predstavljen Ban Ki Mun je izrazio zabrinutost zbog “političkog zastoja” u Prištini i pozvao kosovske “političke entitete”, a posebno njihove lidere da ulože dodatne napore da prevaziđu trenutni zastoj. Generalni sekretar UN je u izveštaju “čestitao kosovskim vlastima i Vladi Srbije na napretku u ostvarivanju zajedničke evropske budućnosti” i ohrabrio nastavak dijaloga na visokom nivou pod okriljem EU.

U svom najnovijem izveštaju, generalni sekretar UN je izrazio zabrinutost zbog političkog zastoja u Prištini i pozvao kosovske lidere da pojačaju napore radi pronalaženja rešenja i da što pre nastave dijalog s Beogradom. Ban je napomenuo da sadašnja generacija lidera mora da nastavi istorijski proces normalizacije odnosa Beograda i Prištine, pomiri se s prošlošću, iskoristi prilike koje pruža Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU i nastavi strukturalne reforme.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!