Radio Bambi

Dodik sa ambasadorom Britanije!

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik razgovarao je danas u Banjaluci sa ambasadorom Velike Britanije u BiH Edvardom Fergusonom. Dodik je naglasio da je Republika Srpska od samog početka imala aktivan pristup u rešavanju takozvanih evropskih pitanja, te ponovio da Srpska mora biti vidljiva na putu ka Evropskoj uniji u skladu sa svojim nadležnostima. Predsednik Dodik je rekao da ključni cilj vlasti treba da bude da BiH dovedu u poziciju da dobije status kandidata za Evropsku uniju, što hitnijim rešavanjem mehanizma koordinacije i prilagođavanjem Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju.

Dodik je ponovio stav Republike Srpske da aplikacija za taj status mora biti kredibilna.

Predsednik Republike Srpske i ambasador Velike Britanije u BiH razmenili su mišljenja i o aktuelnim pitanjima u Srpskoj i BiH.

Sa Fergusonom će u odvojenim susretima razgovarati predsednica Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović i ministar industrije, energetike i rudarstva Petar Đokić.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!