Radio Bambi

Sramotna presuda za ubistvo!

Pred Osnovnim sudom u Bijeljini, danas je izrečena presuda za ubistvo maloletnog Stanka Gligorevića. Sud je počiniocu Momiru Iliću, izrekao kaznu u trajanju od 6 meseci do 4 godine boravka u vaspitno popravnoj ustanovi. Porodica i prijatelji ubijenog Stanka ogorčeni su ovom presudom, kao i veliki broj Stankovih drugova i drugarica koji su se okupili pred sudom.

Tužilaštvo je najavilo žalbu.

Ovakvu kaznu za počinjeno krivično delo, Sud je obrazložio time što je prema njihovoj odluci ovo delo okarakterisano kao ubistvo iz nehata. Porodica ubijenog Stanka ogorčena je izrečenom presudom i najavljuje žalbu.

-“Ja sam ih na kraju pitao da li je ovo presuda za ubistvo deteta ili ja nisam dobro razumeo presudu? Rekli su mi jeste, to je presuda za ubistvo Stanka Gligorevića! Od šest meseci do četiri godine vaspitno popravnog doma. To je život i slika države u kojoj živimo”, – rekao je nakon završetka suđenja stric ubijenog Stanka, Đorđe Gligorević.

-“Do sada sam se krio da se ne sretnem sa ubicom, krio sam se od njegovog pogleda, ali sada više neću. Ja ima još dvoje unučadi, ioni sada više ne mogu izaći na ulicu”, – ogorčen je deda ubijenog Stanka, Budimir Savčić.

Ovakvom odlukom oštećeni ne mogu biti zadovoljni, ostaje drugostepeni postupak, a detaljno obrazloženje ovakve odluke može se očekivati tek kada Sud napravi pisani otpravak presude, što je najavljeno za osam dana, rekao je opunomoćenik porodice ubijenog. Tužilaštvo, takođe nezadovoljno izrečenom presudom najavilo je žalbu.

-“Sud je danas izrekao odluku kojom je utvrdio da je ovo delo počinjeno iz nehata što znači da je to niži stepen krivice”, – rekao je opunomoćenik porodice Gligorević.

-“Ja sam jako razočarana ovakvom odlukom suda i mislim da je ona nepravedna i tužilaštvo će uložiti žalbu. Ja nemam reči da izrazim svoje nezadovoljstvo, ovo je strašno. Ovo nije danas samo bilo suđenje Momiru Iliću, ovo je bilo suđenje za ubistvo deteta. Mnogi ljudi su roditelji, meni je jako žao što danas nije bilo više ljudi da izraze svoje nezadovoljstvo. Ovo je strašno”, –  izjavila je tužilac Okružnog tužilaštva Danica Stjepanović.

Proteklih meseci otkako je počelo suđenje za ubistvo, veliki broj Stankovih prijatelja okupljao se na Bijeljinskom trgu tražeći pravdu i apelujući na zakonodavne organe da budu pravedni i da se više nikada slična stvar ne ponovi.

Današnja presuda za njih je neprihvatljiva.

Vest su loše prihvatili i građani Bijeljine. Petnaestogodišnji Stanko Gligorević ubijen je 6. juna prošle godine u dvorištu Osnovne škole “Кnez Ivo od Semberije”.

Na njega je iz pištolja pucao tada sedamnaestogodišnji Momir Ilić.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!