Radio Bambi

U Bratuncu počeli “Đurđevdanski dani”!

Koncertom beogradske grupe “Negativ” u Bratuncu je sinoć zvanično otvorena tradicionalna Kulturno-sportska manifestacija “Đurđevdanski dani”, koja će biti završena na Đurđevdan 6. maja, kada ova opština Srpske proslavlja krsnu slavu. Sinoćnem koncertu na gradskom trgu u Bratuncu prisustvovao je veliki broj stanovnika te opštine, ali i susednih Srebrenice i Ljubovije.

Pre otvaranja 16. manifestacije “Đurđevdanski dani” održana je rekreativna šetnja koju su organizovali članovi bratunačkog novoformiranog Planinarskog društva “Kik”.

Tokom ‘Đurđevdanskih dana’ biće održani šahovski i teniski turniri, veče folklora, a na gradskom trgu stvaralaštvo i kreativnost predstaviće bratunački predškolci, osnovci i srednjoškolci.

Planirano je da 4. maja od 20:00h beogradski glumac Ljubivoje Tadić izvede predstavu “Čujte Srbi”, prema tekstu Arčibalda Rajsa.

Pokrovitelj ovogodišnje manifestacije je opština Bratunac, a organizatori Narodna biblioteka, Dom kulture, škole, obdanište i Planinarsko društvo iz Bratunca.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!