Pored svakodnevnih avionskih letova na relaciji Beograd-Cirih (Zürich) i Cirih (Zürich)-Beograd, avio-kompanija “Air Serbia” od ponedeljka, 1. marta 2021. godine, uvela je i direktne letove ka još jednoj destinaciji u Švajcarskoj. Radi se o direktnim letovima iz Beograda za Ženevu (Genève), bajkoviti grad smešten na najvećem evropskom jezeru, okružen bujnim zelenilom, dok se u pozadini naziru vrhovi Alpa, gradu za koji kažu da je kao sa razglednice.
Kako je na svom zvaničnom sajtu objavio “Genève Aeroport” letovi će biti realizovani dva puta nedeljno.
Snažna potražnja za ovom destinacijom je primećena kod putnika “Air Serbia”. Posebno interesovanje je primećeno kod “Srpske zajednice” osnovane u Ženevi, koja okuplja više od 30.000 Srba koji žive u zapadnoj Švajcarskoj i susednoj Francuskoj.
Letovi će biti obavljani avionom “A319”, kapaciteta 144 mesta.
Satnica letova Ženeva – Beograd:
– Ponedeljkom polazak iz Ženeve u 09:50h, dolazak u Beograd u 11:45h:
– Petkom polazak iz Ženeve u 20:30h, dolazak u Beograd u 22:25h.
Satnica letova Beograd – Ženeva:
– Ponedeljkom polazak iz Beograda u 07:00h, dolazak u Ženevu u 09:05h;
– Petkom polazak iz Beograda u 17:40h, dolazak u Ženevu u 19:45h.
-“Letovi ponedeljkom obezbediće i dobru povezanost iz Ženeve sa drugim destinacijama u mreži ‘Air Serbie”, poput Larnake, Moskve, Podgorice, Tivta, Sarajeva, Skoplja, Sofije, Soluna, ili Tirane”, – saopšteno je sa “Genève Aeroport-a”.
Na sajtu “Air Serbia” proverili smo i cene karata.
Trenutno se povratna karta (Economy Standard) za ovaj let može naći po ceni od 156,55 evra, uz prtljag (23 kg) i uračunate takse.
Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.
RADIO BAMBI – VIBER GRUPA
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!