Nakon teške bolesti, juče je u u 64. godini preminuo naš poznati glumac Boris Komnenić. Svoju poslednju ulogu odigrao je pre manje od mesec dana, tumačeći lik Steve u seriji “Koleginice”, čije će emitovanje biti u programu televizije “K1”. Njegov kolega Predrag Peđa Damjanović, koji je snimao zajedno sa njim, otkrio je da je Boris poslednjih dana imao jake bolove.
Naime, kako je rekao, Komnenić nije mogao često da dolazi na snimanja zbog lošeg zdravstvenog stanja.
-“Poslednje scene smo prepravili jer nije bilo šanse da dođe da snimi, prepričali smo ih, a za delove gde je baš morao da bude u prolazu imali smo dublera, tad je već bilo pretužno, kada vidite nekog drugog čoveka u Stevinom kostimu, a svesni ste da dubler nije zbog toga što je scena opasna po život, već zato sto je naš veliki Boris, naše omiljeno, najduhovitije, najšarmantnije gunđalo na svetu, sprečen da dođe zbog nesnosnih bolova”, – rekao je Damjanović za Kurir.
Boris je podjednako voleo uloge u TV formatima kao i u pozorištu.
Boris Komnenić je rođen u Puli, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju, a u Beogradu je završio Fakultet dramskih umetnosti. Najpoznatija uloga mu je bila u TV seriji Bolji život, gde je tumačio lik Saše Popadića. Bio je i Stole Apaš, Oberon, Saša Belopoljanski, bio je umetnik koji je radio i koji se klonio intervjua. U jednom retkom, govorio je da može da radi i komediju i tragediju i dramu, i da je praktičan i lak za održavanje. Značajne uloge ostvario je i u serijama “Vratiće se rode”, “Sinđelići”, “Sivi dom”, “Gore dole”, “Ubice mog oca 4”…, u filmovima “Tajvanska kanasta”, “Miris kiše na Balkanu”, “Bal na vodi”, “Slučaj Laze Kostića”, “Prokleta je Amerika”…
U Narodnom pozorištu je debitovao 1981. godine i nizom upečatljivih uloga zaslužio status prvaka. Poslednja premijera bila je 2014. godine, kada je u Nušićevom Narodnom poslaniku zaigrao, sebi omiljenog, Jevrema Prokića.
Dobitnik je mnogih nagrada i priznanja za svoj rad. Nagrada filmskih susreta u Nišu, Godišnja nagrada Narodnog pozorišta, Godišnja nagrada BDP-a, Nagrada „Raša Plaović“ za sezonu 2009/2010 (za ulogu Dezmonda Mortona u predstavi Državni službenici), Nagrada Grada Beograda za pozorišno stvaralaštvo za 2011. godinu.
Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.
RADIO BAMBI – VIBER GRUPA
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!