U Kačarevu, selu nadomak Pančeva, danas počinje 27. svetska slaninijada na kojoj više od 100 izlagača iz zemlje i sveta predstavlja mesne proizvode. Prema ocenama organizatora, očekuje se da će tu manifestaciju koja će trajati do 2. marta posetiti oko 150.000 gostiju.
Pored mogućnosti kupovine slanine i drugih mesnih prerađevina, posetioci Slaninijade imaće mogućnost da se tokom tri dana takmiče u kuvanju paprikaša i pasulja, kao i u topljenju slanine za pobedničko priznanje “Zlatni čvarak”.
Najatraktivnija disciplina, kako naglašavaju organizatori biće “Prase je pušteno.Ko ga uhvati – njegovo je”.
Ovogodišnja Slaninijada po prvi put ima i humani karakter, jer je osmišljen niz aktivnosti da se pomogne revitalizacija Doma slepih u Pančevu, a jedan od štićenika Doma slepih biće i član žirija za odabir najbolje slanine 27. svetske slaninijade.
Gradska uprava grada Pančeva saopštila je da podržava Slaninijadu jer je u toj manifestaciji prepoznala potencijale za razvoj male privrede, a pre svega za afirmaciju ovog lokaliteta, kao i njihovih proizvodnih kapaciteta.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!