Radio Bambi

Atalanta napravila iznenađenje, Fiorentina “pregazila” Romu!

Juventus ipak nije nepobediv. Šampion Italije je doživeo pravi debakl na stadionu Atleti Azuri izgubivši od Atalante rezultatom 3:0. Juventus neće odbraniti duplu krunu jer su mit o besmrtnosti Bjankonera srušila spektakualrna Atalanta i njena gol-mašina Duvan Zapata.

Juventus bez povređenih Mandžukića i Bonućija, i Pjaniča koji je bio na klupi, nije ličio na sebe. Nije stvorio nijednu stopostotnu šansu za gol. Atalanta ga je ubila presingom. Još kada se sredinom prvog poluvremena povredio Kjelini i morao da bude zamenjen, Juventus je ličio na razbijenu bandu.

Još gore nego za vikend u onih prvih 60 očajnih minuta protiv Lacija. Ali, ovoga puta nisu imali sreće da se izvuku. Ono što je Lacio tada promašivao, Atalanta je sinoć pogađala.

Atalanta je održala čas fudbala Juventusu, rasturila ga sa 3:0 na sitne komade i plasirala se u polufinale Kupa Italije, gde je čeka Fiorentina koja je obrisala patos sa Romom. “Viole” su već nakon 18 minuta vodile sa 2-0 golovima Federika Kijeze. Romina odbrana bila je, blago rečeno, katastrofalna, a u to sivilo se uklopio i Aleksandar Kolarov, koji je direktan krivac makar za dva gola, drugi Kijezin pošto je zakasnio u postavljanju ofsajd zamke i kod trećeg što je dopustio Kijezi da nesmetano ispred njega pokupi loptu i mirno plasira u gol.

Ipak, kapiten reprezentacije Srbije bio je strelac jedinog gola za Vučicu, pošto je fantastično šutirao sa 20-ak metara iskosa u 28. minutu. Ostale golove za Fiorentinu postigli su Mjuriel u 33, Benasi u 66. minutu i poslednja dva sin Dijega Čola Simeonea, Đovani, u 79. i 89. minutu.

Roma je završila meč sa 10 igrača, pošto je Edin Džeko dobio direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja, upućenih psovki i pljuvanja u pravcu sudije Manđanela. Pre toga je ušao na poluvremenu.

Prvi polufinalni par činiće Fiorentina-Atalanta.