Radio Bambi

Brazil je u četvrtfinalu!

Brazil je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva, sedmi put zaredom. ‘Karioke’ su u Rusiji savladale Meksiko sa 2:0 i još jednom pokazale da su među glavnim favoritima za osvajanje Mundijala. Meksiko se nije obrukao, još jednom je odigrao ravnopravan duel protiv favorita, ali ovoga puta napadačka trojka Lozano–Čičarito–Vela nije uspela da postigne pogodak.

U prvom poluvremenu utakmice u Samari nije bilo golova.

Nejmar je u 51. minutu iskoristio asistenciju raspoloženog Vilijana i postigao drugi gol na šampionatu u Rusiji. Meksiko je pokušao da napadne, ali su Miranda i Tijago Silva zatvorili sve puteve ka svom golu. Brazil je pretio iz kontranapada, a upravo jedan takav golom je krunisao Roberto Firmino, koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru.

Brazil je u četvrtfinalu, a protivnik će mu biti bolji iz duela između Belgije i Japana, koji je na programu večeras od 20 časova.