Radio Bambi

FK Sloga Gornje Crnjelovo polufinalista Kupa BiH!

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja i Sloge iz Gornjeg Crnjelova kod Bijeljine, odigrali su sjajan susret u revanšu četvrtfinala Kupa BiH. Na stadionu u Konjicu bilo je 2:2, a Sloga se na kraju plasirala u polufinale jer je u prvom meču na njenom terenu bilo 1:1.

Utakmica je igrana u zaista sjajnoj atmosferi u Konjicu, a prvi gol je viđen nakon samo devet sekundi kada je pogodio Amel Bajrić, a Klis je poveo. Ipak, slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo. Sloga poravnava rezultat u 7. minutu. Korner sa leve strane izveo je Komarčević, a najviši u skoku bio je Nemanja Matović i pogodio mrežu domaćih. Macanović je fauliran na levoj strani. Usledio je centaršut, a ponovo na scenu stupa Matović koji se sjajno ubacio iza odbrane i zatresao mrežu Klisa.

Na samom početku nastavka domaći su imali inicijativu i pokušavali ugroziti gol gostiju, ali nisu imali veće prilike.

S druge strane, Sloga je u 76. minuti imala veliku priliku preko Komarčevića, ali golman Klisa sjajno brani.

U 80. minuti domaći dolaze do poravnanja. Siguran sa bele tačke bio je Bajrić koji je izjednačio rezultat. Ipak, videlo se da je Sloga dosta spremnija i kvalitetnija ekipa, pa je tako sačuvala ovaj rezultat koji ih vodi u istorijsko polufinale.

U polufinale plasirali su se TOŠK, Sarajevo, Široki Brijeg i Sloga Gornje Crnjelovo.