Radio Bambi

Francuzi upisali novu pobedu!

Fudbaleri Francuske savladali su Peru rezultatom 1:0 u drugom kolu Grupe D na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Kilijan Mbape je postigao jedini gol i postao najmlađi strelac u istoriji Francuske na velikim turnirima. Francuzi su opravdali ulogu favorita u prvom poluvremenu.

Imali su nekoliko prilika, ali je najbolju iskoristio mladi napadač PSŽ-a. U 34. minutu, Olivije Žiru je šutirao, njegov udarac je izblokiran, a lopta je pala pred Mbapea, koji je smestio u mrežu.

U drugom delu igre, Francuzi su se povukli, prepustili loptu protivniku i umalo im se to obilo o glavu. Peruanci su pritiskali, napadali sa svih strana, ali su se mučili da probiju zadnju liniju ‘galskih petlova’.

Njihovi pokušaji su se svodili na udarce iz daljine, koji su bili vrlo dobri, pogotovo udarac Akvina Sančesa, koji je pogodio stativu.

Posle dva odigrana kola u Grupi D, Francuska je prva sa šest bodova, Danska ima četiri, Australija jedan, dok Peru nema bodova.

U poslednjem kolu, sastaju se Francuska i Danska, a Australija će odmeriti snage sa Peruom.