Radio Bambi

I sa igračem više crno-beli bez pobede!

U prvom kolu Lige Evrope (LE) fudbaleri Partizana odigrali su večeras na svom terenu nerešeno sa holandskim AZ Alkmarom – 2:2. Malo je nedostajalo da sva tri boda ostanu u Beogradu, mada je na početku delovalo da neće biti ni ovog jednog. AZ je poveo u 13. minutu, golom Stengsa. Odlična akcija, Idrisi je proigrao Boadua, ovaj servirao loptu kao na tacni za Stengsa koji je savladao Stojkovića.

Sve se na tereno promenilo u 27. minutu, kada su gosti ostali sa desetoricom na terenu. Svenson je oborio Asana pred kaznenim prostorom i dobio direktan crveni karton.

Partizan je napadao, ali nije bilo preciznosti i odlučnosti u završnici prvog poluvremena.

Igrao se 42. minut, kada je Bibras Natho doneo izjednačenje. Umar Sadik je oboren u kaznenom prostoru, a Izraelac je sigurno izveo penal. Huk sa tribina (na kojoj su bila deca iz čitavog regiona) pomogao je Partizanu da pronađe igru u nastavku i napravi nekoliko odličnih prilika. Prilika je bilo, ali i promašaja.

Sadika, kao i mnogo puta ove sezone, nije ‘hteo gol’. Asano je pretio brzinom, ali je na momente bio sebičan u želji da on bude taj koji će da zatrese mrežu.

Natho je bio ključni igrač. Sve je išlo preko njega, postigao je prvi gol, a u 61. minutu i drugi. Sadik je pogodio stativu, lopta se odbila do Natha koji je sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem smestio u gol.

Partizan je dominirao, imao igru, imao rezultat, ali je AZ iskoristio ono što mu se pružilo. Boadu je umakao odbrani Partizana i doneo izjednačenje gostima, šest minuta nakon vodećeg gola Partizana. Neočekivani gol kao da je uzdrmao crno-bele i poremetio igru domaćina, koji do kraja meča nisu uspeli da dođu do novog gola.

U drugom meču grupe, Mančester Junajted je pobedio Astanu sa 1:0. U sledećem kolu, Partizan gostuje Astani, dok će AZ biti domaćin Junajtedu.