Radio Bambi

Junajted poražen na “Emiratima”!

U 30. kolu ‘Premijer lige’ najzanimljiviji je bio duel Arsenala i Mančester Junajteda koji je pripao “tobdžijama” rezultatom 2:0, a bio je ovo prvi poraz Olea Gunara Solšera. Vodeći pogodak za Arsenal dao je Granit Džaka u 12. minutu dalekometnim udarcem, David De Hea je ostao ukopan posmatrajući kako lopta ulazi u njegov gol.

Junajted je počeo sporo i predao incijativu domaćinu, verovatno još od posledica sjajnog meča u Parizu kada su prošli u četvrtfinale Lige šampiona. Ipak, Mančester je bio bolji u većem delu meča i stvorio par obećavajućih šansi, ali, u fudbalu ne pobeđuje uvek onaj ko je bolji, pa je tako bilo i u ovom meču. Jedna diskutabilna odluka dogodila se u 69. minutu meča. Aleksandar Lakazet je ušao u šesnaesterac, gde ga je Fred neshvatljivim potezom oborio, pa je sudija Mos pokazao na penal. Siguran sa bele tačke bio je Pjer-Emerik Obamejang, koji je 20. golom u sezoni potvrdio trijumf.

Kako to obično biva, Junajted je posle tog gola psihički pao i samo ređao greške. Ekipa Olea Gunara Solšera ovakvim ishodom prekinula je fantastičan niz utakmica na strani, pošto je od dolaska Norvežanina upisala devet uzastopnih trijumfa na gostujućim stadionima u svim takmičenjima.

U vrhu nije bilo promena, jer je u subotu Mančester Siti nastavio svoj odličan niz slavivši protiv Votforda, pa je još tada ekipa Pepa Gvardiole stavila pritisak na Liverpul koji je prvi pratilac “građana” na čelu ‘Premijer lige’. Liverpul je ipak slavio protiv Barlnija 4:2 i tako je održao korak sa Sitijem na čelu tabele.