Radio Bambi

Juventus nemoćan, Siti dobio “na mišiće”!

Fudbaleri Atletika pobedili su u prvom meču osmine finala Lige šampiona na svom terenu Juventus rezultatom 2:0. Klub iz Torina imaće veoma težak zadatak da juri dva gola zaostatka protiv veoma čvrste ekipe Dijega Simeonea.

Žestoko je bilo od samog starta, a glupost je napravio Dijego Košta koji će morati da propusti naredni meč ova dva rivala zbog prigovora. Prva prava prilika viđena je već u 9. minutu kada je Kristijano Ronaldo kao iz topa gađao iz slobodnog udarca sa 30 metara udaljenosti. Ipak, Jan Oblak je pokazao klasu i skrenuo loptu preko prečke. U 27. minutu je De Šiljo oborio Dijega Kostu, a sudija Cvajer iz Nemačke je posle dvoumljenja i asistencije VAR sistema pokazao na slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Šutirao je Antoan Grizman u levu stranu gola Šćesnog, ali je golman Juventusa pravovremeno reagovao.

Igrao se 70. minut kada je nakon lopte upućene sa leve strane, Alvaro Morata uspeo da postigne gol glavom, a Cvajer je pokazao na centar. Ipak, ponovo je nakon konsultovanja video tehnologije morao da preinači odluku, Morata je napravio faul.

Ne posustaje VAR, ali ne posustaje ni Atletiko. Krenuli su još jače prema golu Juventusa i stigli do cilja. U 78. minutu korner Atletiko Madrida, Morata pokušava glavom, lopta se odbija do Himeneza koji iz uklizavanja pogađa – 1:0! Pet minuta kasnije domaćin je postigao novi gol, ponovo preko štopera Urugvajca. Antoan Grizman je izveo slobodan udarac, intervenisala je odbrana Juventusa, ali za kratko, jer se Dijego Godin našao na desnoj strani šesnaesterca, šutirao, lopta je malo zakačila Kristijana Ronalda i ušla u mrežu – 2:0.

Saopštićemo vam i jednu jako zanimljivu informaciju pred revaš meča u Torinu, a ona govori da kada su evropski kupovi u pitanju, Stara dama nikada nije prošla dalje kada je morala kod kuće da juri 0:2 iz prve utakmice! Da li će tako biti i šesti put, ostaje da se vidi 12. Marta u Torinu.

Mančester Siti “na mišiće” u Gelzenkirhenu!

Fantastičan meč je viđen u Gelzenkirhenu gde su gosti iz Mančestera pobedili sa 3:2, iako su od 68. minuta igrali sa deset fudbalera jer je isključen Nikolas Otamendi.

Uvodnih petnaest minuta duela na “Šalke Areni” protekli su u znaku totalne inicijative gostujućeg tima. Siti je svojom prepoznatljivom igrom potpisnuo rivala, a na prvu šansu čekali smo svega sedam minuta. Ferman je sjajnom odbranom zaustavio pokušaj Aguera i otklonio opasnost. Šalke je konačno počeo da igra, ali usledio je “hladan tuš” za domaće.

Dok je jedan od igrača Šalkea ležao na protivničkoj polovini Ferman je razmišljao šta da radi, podizao ruke u vis i signalizirao da bi igra trebalo da bude prekinuta, a kada je na njega izvršen pritisak stavio je Salifa Sanea u tešku poziciju nakon čega je usledila kazna. Sane nije primetio Davida Silvu koji se prikrao i odneo loptu, hitro je vratio Serhiju Agueru, kome nije bilo teško da postigne gol.

Zanimljiva situacija iz 38. minuta, lopta pogađa Otamendija u ruku, u prvi mah arbitar pokazuje na udarac iz ugla, ali onda sledi duža konverzacija sa VAR-om, rezultat-jedanaesterac za Šalke. Nabil Bentaleb bio je siguran sa bele tačke. Do kraja poluvremena je Šalke uspeo da preokrene, a novi gol sa penala u 45. minutu je postigao Nabil Bentaleb. Sudija je pokazao na belu tačku pošto je Fernandinjo posle slobodnog udarca Šalkea sa leđa povukao Salifa Sanea, dok je Bentaleb još jednom bio siguran.

Nikolas Otamendi je u 68. minutu dobio drugi žuti karton, pa je Siti do kraja igrao sa desetoricom.

Rezervista Liroj Sane izveo je prekid sedam minuta nakon ulaska u igru i majstorijom iz slobodnog udarca srušio nade svog bivšeg kluba – 2:2!

Ipak, to nije bilo to, a za to se potrudio Rahim Sterling koji je iskoristio sjajnu asistenciju svog golmana. Dug pas je uputio golman Ederson na desno krilo, loptu je prihvatio Sterling, izbacio iz igre Bastijana Očipku i matirao Fermana za konačnih 3:2.