Radio Bambi

Posle 120 minuta i penala, Švajcarska izbacila Francusku!

Reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva (EP), nakon što je posle produžetaka savladala Hrvatsku rezultatom 5:3. Hrvati su poveli autogolom Pedrija, Španci preokrenuli na 3:1, da bi ekipa Zlatka Dalića u završnici izborila produžetke.

Ipak, Morata i Ojarzabal pobrinuli su se da okončaju ovaj duel u korist svoje reprezentacije.

U drugom meču današnjeg rasporeda gledali smo drama susret Francuske i Švajcarske. Na iznenađenje mnogih Švajcarci su prvi u ovom meču dali pogodak i to već u 15.-om minutu.

Strelac je bio Haris Seferović nakon asistencije Cubera. Do kraja prvog dela nismo videli više pogodaka, a igra je bila prilično ravnopravna.

U 55. minutu Rodrigez je propustio priliku da sa bele tačke pojača prednost Švajcarske, tačnije njegov udarac je zaustavio golman Loris.

Kada protiv Francuske vodite i promašite penal, logičan sled događaja je kazna. Egzekutor je bio Benzema i to dva puta u 57.-om i 59.-om minutu. Nakon toga Švajcarci su delovali potpuno nemoćno, a sve nade su im privremeno srušene u 75.-om minutu utakmice, kada je sjajnim pogotkom Pola Pogbe sa skoro 30 metara Francuska povela sa 3:1.

Nadu je svojoj reprezentaciji prvo vratio Haris Seferović koji je devet minuta pre kraja uspeo po drugi put na ovom meču matirati Lorisa.

Tri minuta kasnije Gavranović je pogodio mrežu Francuske, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Minut pre kraja meča Gavranović je ponovo pogodio, ali ovaj put nije bio u ofsajdu i Švajcarska je došla do izjednačenja 3:3.

Francuska je par sekundi pre kraja regularnog meča mogla rešiti sve, ali je udarac Komana zaustavila prečka.

Posle prvog produžetka rezultat se nije menjao, a tako je bilo i nakon drugog produžetka, pa su pobednika ovog meča odlučili penali.

Prvi je za Švajcarsku šutirao Mario Gavranović i pogodio. Zatim je Pogba namestio loptu na belu tačku i očekivano bio precizan.

Drugu seriju otvorio je Fabijan Šer i savladao golmana Lorisa, a uzvratio je Žiru.

Treću seriju je otvorio Akanđi i uspeo je da matira Lorisa, dok je za Francusku penal precizno izveo Tiram.

Četvrti penal za Švajcarce pucao je Vargas, dodirnuo je Loris loptu, ali je nije uspeo zaustaviti. Na drugoj strani za Francusku je pogodio Kinpembe.

U petoj seriji za Švajcarsku je precizno šutirao Mehmedi, a zatim je usledio šok. Za Francuze je šutirao Embape, a Zomer je taj udarac odbranio.

Ono što je malo ko verovao, dogodilo se protekle večeri, Švajcarska je eliminisala Francusku sa EP i u četvrtfinalu idu na megdan Špancima.

Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.