Radio Bambi

Radonjić ‘overio’ Slovake!

U okviru trećeg kola kvalifikacija za fudbalsku Ligu šampiona, Crvena Zvezda je večeras gostovala u Slovačkoj, Spartaku iz Trnave. Na stadionu ‘City arena’ odigrana je revanš utakmica posle prošlonedeljnog remija u Beogradu (1:1). Pravdu na ovom meču delio je Serdar Gozubuyuk iz Holandije.

Marek Bakoš doneo je prednost domaćinu već u šestom minutu meča nakon kontre. Nije se dugo čekalo na poravnanje. Odličnu akciju su u sedmom minutu izveli Stojković, Stojiljković i na kraju Ben koji je doneo izjednačenje crveno-belima.

Zvezda je nastavila sa pritiskom na gol Slovaka, ali bez uspeha da zatrese mrežu. Domaćin je imao priliku da dođe do nove prednosti, ali Grendel nije bio precizan u 22. minutu. Pet minuta kasnije beležimo šansu za Zvezdu, kada je udarac Radonjića zaustavio golman Spartaka. Na odmor se otišlo sa rezultatom iz sedmog minuta – 1:1.

Početkom drugog poluvremena ravnopravnija igra, u odnosu na prvih 45 minuta kada je Zvezda uglavnom dominirala. Dve odlične šanse srpski tim nije iskoristio u 60. i 62. minutu. Prvo je Stojiljković imao sjajnu priliku, pokušao je da obiđe golmana Spartaka, ali mu je pobegla lopta, okliznuo se i oborio ga, zbog čega je dobio žuti karton. Ubrzo potom imao je šansu i Radonjić, jako je šutirao, ali je Čudi zaustavio njegov udarac.

Usledila je i prva izmena u Zvezdi, Stojiljkovića je u 75. minutu zamenio Pavkov.

Velika gršeka Crvene Zvezde u 82. minutu, koju na sreću crveno-belih nisu iskoristili fudbaleri Spartaka. Posle nesporazuma Savića i Degeneka, priliku da postigne gol imao je Bakoš, ali Borjan je bio siguran.

U finišu meča još jedna izmena u Zvezdi. Branko Jovičić je izašao, a umesto njega je ušao Veljko Simić u 85. minutu. Dva minuta je holandski sudija, koji je, mora se primetiti imao mnogo grešaka i to uglavnom na štetu gostujućeg tima, produžio meč, ali to nije bilo dovoljno da se zatrese mreža.

Usledili su produžeci.

U 98. minutu na sjajno dodavanje Bena, Radonjić je doneo veliku radost navijačima Crvene Zvezde.

Novu izmenu Milojević je napravio u 111. minutu kada je Jovančića zamenio Gobeljić. Upravo taj igrač je vrlo brzo nakon ulaska u igru imao ogromnu šansu za gol, ali je bio neprecizan.

U finišu prvog produžetka novu šansu propušta Radonjić nakon što nije uspeo da lobuje golmana Spartaka.

Početkom drugog produžetka Babić je ušao u igru umesto Radonjića.

U poslednjem minutu drugog produžetka Slovaci nisu iskoristili penal. Boris Godal je sa bele tačke pogodio prečku.

Nakon večerašnje pobede, fudbaleri Crvene Zvezde plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su već osigurali nastup u grupnoj fazi Lige Evrope, a za Ligu šampiona će se boriti sa austrijskim Salzburgom.