Radio Bambi

Ronaldov het-trik protiv Švajcaraca! (Video)

Fudbaleri Portugala prvi su finalisti ovogodišnje ‘Lige nacija’, nakon što su u Portu sa 3:1 savladali selekciju Švajcarske. Tri pogotka za domaći tim postigao je Kristijano Ronaldo. Na prepunom stadionu ‘Dragao’ u Portu, domaćin je poveo u 25. minutu, kada je Ronaldo snažno izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i prevario golmana Zomera.

U 55. minutu viđena je zanimljiva situacija. Semedo je oborio Zubera u kaznenom prostoru, sudija Feliks Brih pokazao da se igra nastavi, da bi na drugoj strani, nekih 30-ak sekundi kasnije, Šer faulirao Bernarda Silvu u svom šesnaestercu. Brih je dosudio penal za Portugaliju, ali je posle konsultacije sa VAR-om, ipak, pokazao da će biti kazneni udarac za Švajcarsku. Penal je u pogodak pretvorio Rodrigez.

Kada su svi očekivali kraj utakmice, Ronaldo je još jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju najboljim fudbalerom svih vremena. Prvo je u 88. minutu iskoristio asistenciju Bernarda Silve, da bi samo minut kasnije postavio i konačan rezultat – 3:1.

Portugal će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Engleske i Holandije, a taj meč na programu je u večeras od 20:45h u Gimaraešu. Tamo će u subotu biti odigran i meč za treće mesto (15:00h), a iste večeri u Portu (20:45h) na programu je veliko finale.

Golove sa meča možete pogledati klikom na link >>> O V D E!