Radio Bambi

Siti ponovo na vrhu, pitanje do kada?!

Mančester Siti je u prvom meču 27. kola Premijer lige slavio na Gudison Parku protiv Evertona sa 2:0. Tradicionalno se tim iz Mančestera muči na gostovanju Evertonu, ali je ovoga puta uspeo da izvuče sva tri boda. Građani su poveli u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotkom Emerika Laporta nakon centaršuta Davida Silve.

Tim Pepa Gvardiole je držao dobar ritam na teškom gostovanju. Everton je najviše stajao u bloku i trudio se da se pre svega odbrani od napada Sitija, a u napadu šta uradi.

Drugi gol Mančester Siti je postigao u sedmom minutu nadoknade, tačnije u 97. Gabrijel Žezus je pogotkom na samom kraju utakmice samo potvrdio pobedu svog tima.

Siti sada ima 62 osvojena boda, isto koliko i Redsi, tako da je sada pritisak postao još veći na plećima tima Jirgena Klopa.

Siti je preuzeo prvu poziciju. Barem privremeno.