Radio Bambi

SP Brazil / Španija – Čile 0:2

Dugo su vladali evropskim, a i svetskim fudbalom, ali stigao je kraj jednoj sjajnoj generaciji španskih fudbalera. Porazom od Čilea (0:2), Španija je eliminisana sa Svetskog prvenstva u Brazilu i znatno ranije nego što je bilo ko očekivao oprostila se od snova da može da odbrani titulu osvojenu pre četiri godine u Južnoj Africi.

Samo 180 minuta bilo je potrebno “furiji” da baci u vodu sve ono za šta su radili prethodne četiri godine. “Marakana” je bila svedok još jednog istorijskog susreta, koji je ovoga puta bio poguban za Španiju. Čileanci su sasvim zasluženo stigli do pobede u Riju i prvi put u svojoj fudbalskoj istoriji savladali Španiju.

Golovima Vargasa i Arangiza, konačan rezultat je postavljen još u prvom poluvremenu, a nemoć Španaca da stigne do gola fantastičnog Klaudija Brava bilo je lako vidljiva svim ljubiteljima fudbala.