Radio Bambi

Švajcarci pali, Zvezda je u Ligi šampiona!

Srbija će drugu godinu zaredom imati predstavnika u elitnom takmičenju klupskog fudbala. Crvena Zvezda i Jang Bojsi igrali su nerešeno večeras na Marakani (1:1), ali su se crveno-beli plasirali u Ligu šampiona (LŠ) zahvaljajući većem broju golova u gostima (2:2 u Bernu). Ne previše kvalitetan, ali izuzetno napet meč odigrali su Zvezda i Jang Bojsi u revanš meču za prolaz u grupnu fazu LŠ.

Zvezda je ponovo bila ravnopravan protivnik švajcarskom šampionu i zasluženo izborila plasman u grupnu fazu LŠ, drugu godinu zaredom. U prvom meču u Bernu bilo je 2:2, a crveno-beli su u Beogradu poveli golom Vukanovića u 59. minutu. Marakana je eksplodirala kao u najslavnijim danima beogradskog kluba, ali bilo je očigledno da velika borba tek predstoji.

Gosti dolaze do izjednačenja u 82. minutu, kada je Ben nespretno reagovao i ubacio loptu u Borjanov gol.

Do kraja meča, očekivano, gosti su imali inicijativu, poneki i pokušaj, ali je odbrana Zvezde sve zadatke ispunila maskmimalno, na čelu sa Milanom Borjanom.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona je 29. avgusta i tada će crveno-beli saznati imena protivnika u elitnom takmičenju.