Radio Bambi

Jokić predvodio Denver do pobede!

Košarkaši Denver Nagetsa prekinuli su niz od tri poraza, pošto su kod kuće savladali Majami Hit sa 103:87 u poslednjoj utakmici večeri u NBA ligi. Čak 38. dabl-dabl učinak srpskog centra u prvoj pobedi Denvera posle tri vezana poraza.

U prvih par minuta prednost je bila na strani Hita, ali već od sredine prve četvrtine pa do kraja utakmice je velikom većinom vodio Denver. Majami je u finišu poluvremena imao jedan dobar nalet i vođstvo, ali je na pauzi ipak vodio Denver.

Momak iz Sombora ubacio je 23 poena i zabeležio 12 skokova, što mu je čak 38. dabl-dabl učinak u sezoni. Doduše, ovoga puta ga šut i nije služio, promašio je čak devet pokušaja iz igre, međutim, pred kraj druge četvrtine bio je prilično raspoložen, ubacio je tri vezane trojke i učinio da prednost Denvera izgleda ubedljivija nego što ju je domaći tim igrom zaslužio.

Jokić i Denver bi učinak mogli da podebljaju u narednih šest mečeva, jer su na čak pet domaćni, a u tom nizu prvi protivnik im je Sakramento, sa Bogdanom Bogdanovićem i Nemanjom Bjelicom, u četvrtak jutro.