Radio Bambi

Moldavci izdržali!

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da steknu željenu prednost protiv Šerifa u prvoj utakmici plej-ofa Lige Evrope. Legija stranaca iz Moldavije je sa desetoricom igrača izdržala stalan pritisak ekipe Marka Nikolića u drugom poluvremenu, pa će za nedelju dana imati bolju startnu poziciju pred odlučujući okršaj za plasman u grupnu fazu manje atraktvnog evropskog takmičenja: Vojvodina – Šerif 1:1 (0:1).

Strelac za goste, posle odličnog centaršuta Kadua, bio je Isa, a izjednačio je majstorskim lobom Petar Škuletić u 54. minutu. Voša je bila više nego dominantna od trenutka kada je Enrike zbog dva žuta kartona morao ranije u svlačionicu, ali sreća nije bila saveznik “lala” večeras.

Šansu utakmice – i to kakvu, propustio je Andrija Kaluđerović, koji je sa tri metra iz okreta prebacio čitav gol pri rezultatu 1:1.

Vojvodina je do kraja meča uglavnom po bokovima pokušavala da probije odbranu gostiju i da dođe do drugog gola, ali su igrači Šerifa uspeli da izdrže pritisak domaćina i tako se na revanš u  Moldaviju vrate bez deficita.