Radio Bambi

Partizan savladao Budućnost!

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost u velikom derbiju 19. kola ‘ABA lige’ sa 76:67 i sada je situacija u borbi za mesta u doigravanju maksimalno komplikovana. Crno-beli su odigrali fantastičan meč pre svega u odbrani, u napadu su iskoristili prilke koje su im se pružile.

Domaći su uz veliku podršku sa tribina odlično otvorili meč. Izabranici Andrea Trinkijerija su zatvorili sve prilaze svom košu, pa je Budućnost u napadu delovala nemoćno, bezidejno. Partizan je pratktično tokom celog toka utakmice imao prednost, a važnu ulogu pored Džoka Lendejla (23 poena) u poslednjoj deonici imao je Bondža Si, uz ono leteće zakucavanje i skok u napadu. Međutim, Partizan je doživeo pad u igri u poslednja dva minuta prvog poluvremena, dosuđena je i tehnička greška Trinkijeriju, pa se na odmor otišlo s rezultatom 32:31.

Moglo je to da izgleda mnogo bolje po crno-bele.

Iako je bilo očekivano da će Evroligaš iz Podgorice zaigrati znatno čvršće u drugom poluvremenu, početkom treće četvrtine nastavili su sa promašajima, što je u kombinaciji sa odličnom odbranom Partizana rezultiralo novim dvocifrenim vođstvom Partizana nakon nekoliko odličnih napada Lendejla i slobodnih bacanja Nikole Jankovića. Partizan je u nastavku igrao sa mnogo više energije u oba pravca, dok se Budućnost oslanjala na solo akcije. Kao rezultat takve igre, beogradski klub je uoči poslednje deonice vodio sa 55:46, a početkom poslednje četvrtine ‘crno-beli’ su bili na velikih plus 11.

Partizan je na kraju slavio sa devet poena viška, čime se po broju pobeda izjednačio sa Budućnosti, 13-6, pa je došao u situaciju da se sa Podgoričanima bori za treće mesto na tabeli ‘ABA lige’.

Crvena Zvezda je izvesno obezbedila pol poziciju. U naredna tri kola pašće odluka ko će osvojiti mesta broj dva, tri i četiri. Cedevita ima pobedu više u odnosu na Partizan i Budućnost, a bolja je i u međusobnom skoru u odnosu na timove iz Beograda i Podgorice.