Korektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Jovana Brakočević smatra da je zauzimanje sedmog mesta na Svetskom prvenstvu u Italiji neuspeh i da srpska ekipa ima dovoljan broj kvalitetnih igrača za veće domete. -“Želeli smo i nadali se ulasku u treću fazu takmičenja, među najboljih šest ekipa. Mislim da za to imamo kvalitet. Bez obzira na to što smo mala zemlja, imamo veliki broj kvalitetnih igračica i pre svega zbog toga ovaj plasman smatram neuspehom”, – izjavila je Jovana Brakočević.
Ona je ocenila da su odbojkašice Srbije igrale dobro od početka takmičenja, sa velikom željom.
-“Našu igru pratile su sitne oscilacije, ali smo sve uspevale da prevaziđemo. Falilo je malo hrabrosti u ključnim trenucima protiv ozbiljnih protivnika da bismo prelomile set u našu korist”, – dodala je Jovana.
Srbija je na Svetskom prvenstvu izgubila od ekipa Brazila, SAD i Rusije, a zabeležila je šest pobeda. Poraz od Rusije od 3:0 u poslednjem kolu druge faze značio je kraj takmičenja na ovom takmičenju za Srbiju.
Na pitanje zašto ona nije imala veću minutažu, s obzirom na dokazani kvalitet i iskustvo na velikim takmičenjima, Jovana Brakočević je odgovorila da je to pitanje za selektora Zorana Terzića.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!