Radio Bambi

Zlatne srpske odbojkačise!

Odbojkašice Srbije uspele su večeras odbraniti ‘svetsko zlato’ nakon što su u finalu nadigrale odbojkašice Brazila – 3:0 (26:24, 25:22, 25:17). Podsećamo, Srbija je u polufinalu bila bolja od SAD-a, dok je Brazil savladao Japan.

Rezultatski i igrački prvi set je bio ujednačen. Igralo se po principu poen za poen u većem delu prvog seta. Nakon treće set lopte Srbija je osvojila prvi set rezultatom 26:24.

Na startu drugog seta Brazilke su silovitim napadima stekle prednost od četiri poena. Uspele su srpske odbojkačice ipak to stići, ali i stvoriti prednost, pa su i drugi set rešile u svoju korist 25:22.

U trećem setu potpuna dominacija Srpkinja – 25:17.

Srbija je bez ijednog izgubljenog meča osvojila zlatnu medalju na svetskom šampionatu. Ovo je Srpkinjama drugo svetsko zlato.

Ranije danas, ženska odbojkaška reprezentacija Italije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, nakon što su bile uspešnije od reprezentacije SAD u meču za treće mesto – 3:0 (25:20, 25:15, 27:25).