Radio Bambi

Zvezda kroz dramu savladala Partizan!

Košarkaši Crvene Zvezde posle produžetka pobedili su Partizan rezultatom 106:101, u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa ABA lige. Bio je ovo najbolji derbi ove sezone, iako nije izgledalo tako u prvom poluvremenu, s obzirom na loš procenat šuta sa distance. Zvezda je mnogo bolje počela utakmicu u punoj dvorani “Aleksandar Nikolić” i zahvaljujući raspoloženom Beronu već u prvoj četvrtini imala je dvocifreni plus – 15:5.

Domaći su sve konce igre držali u svojim rukama do sredine drugog perioda, kada je Andrea Trinkijeri konačno pronašao petorku koja je mogla da parira rivalu. Partizan je napravio seriju 5-0 na 2 minuta do kraja i već tada je otpočela drama. Bandža Si je osam sekundi pre odlaska na odmor pogodio trojku i sa rezultatom 36:35 otišlo se na odmor.

Zvezda je serijom 8:0 počela poslednji period, Čović je bio nezadrživ, Davidovac na nivou partija iz prošle sezone, ali gosti se nisu predavali. Uzbudljiv završetak regularnog dela meča obeležilo je polaganje Renfroa na dve sekunde pre kraja za 85:85.

Utakmicu sa mnogo preokreta rešio je Bili Beron, koji je u poslednjem minutu produžetka, zahvaljujući nesportskoj ličnoj greški Đorđa Gagića, postigao pet poena i svom timu doneo ogromnih 5 poena prednosti – 101:96.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Beron sa 23 poena, Davidovac sa 18, Čović sa 16, uz 9 asistencija i Rivers sa 12. Kod crno-belih Marinković je prednjačio sa 20 poena, Lendejl je dodao 17, Renfro 14, uz 8 asistencija, a Veličković 11, koji je utakmicu morao da završi ranije zbog povrede skočnog zgloba.

Revanš je 30. marta u 19 časova pred navijačima Partizana, a eventualna majstorica 6. aprila u isto vreme, kada bi domaćinbila Crvena Zvezda.