Radio Bambi

Zvezda se oprostila “stotkom”, Partizan porazom!

Košarkaši Crvene Zvezde pobedom su se oprostili od Evrokupa pošto su u Beogradu pobedili Unikahu rezultatom 105:89. Obe ekipe su igrale rasterećeno, Zvezda je igrala zbog forme, zbog utiska, zbog navijača, a i zbog revanša Unikahi za poraz u prvom delu sezone. Crvena Zvezda je, osim u prvoj četvrtini, odigrala savršen meč.

U drugih 10 minuta odlučena je utakmica, pošto je tada domaći tim stekao 16 poena prednosti, koje je uspešno držao do samog kraja. Preokret je unela klupa, a posebno su se istakli Dejan Davidovac sa 16 i Nemanja Nenadić sa 13 poena. Crveno-beli nisu mogli da računaju na Filipa Čovića i Marka Kešelja zbog virusa, a Milan Tomić se posle jedne preskočene utakmice vratio na klupu tima. U Pionir se vratio i Matijas Lesor, s tim što baš i nije dočekan raširenih ruku.

Ipak, ishod ovog meča ništa nije promenio u Grupi G, pošto je Zvezda ostala treća, a Unikaha druga i sa Valensijom se plasirala u četvrtfinale, gde će igrati sa Albom iz Berlina.

Košarkaši Partizana poraženi su u Berlinu od Albe sa 74:97 u poslednjoj utakmici Top 16 faze Evrokupa. Beogradski crno-beli su u meču bez takmičarskog značaja upisali ubedljiv poraz, koji će Albi značiti u nastavku takmičenja, naročito zbog domaćinstva, ako tim iz Berlina dođe do polufinala. Imali su crno-beli dobre serije, dobre momente kada su mogli da preokrenu stanje na semaforu, ali je nedostajalo snage srpskoj ekipi da dobije ovaj duel.

Najefikasniji kod Partizana bili su Vanja Marinković (18p) i Džok Lendejl (11p). Alba je bila bolji protivnik. Giedraitis je dao 19, a Gifaj 17 poena.

Možda je i najbitnija stvar po crno-bele na ovom meču bila činjenica da je mladi centar Dušan Tanasković dobio prvi put ove sezone nešto veću minutažu, zaigrao je u Evrokupu, pa je vezao šest poena za sedam minuta što je vrlo bitno za igrača rođenog 2001. godine. Bio mu je ovo debi u Evrokupu.

Sve u svemu, ostaje nam da se nadamo nekim boljim vremenima za srpsku klupsku košarku.