Načelnik opštine Vlasenica Dragomir Todorović (SDS) je na posebnoj sednici lokalnog parlamenta dobio novu skupštinsku većinu, koja će ga podržavati u radu. Osim SDS-a, koji ima sedam odbornika, skupštinsku većinu čine i po jedan odbornik PDP-a, Šešeljevih radikala i Srpske napredne stranke.
Todorović je pozdravio formiranje nove skupštinske većine, čime je otklonjena jednogodišnja blokada rada lokalne skupštine od strane odbornika SNSD-a, koje je podržavala i Bošnjačka SDA.
Nova skupštinska većina predvođena SDS-om, kaže Todorović, radiće u interesu građana i pokušati da nadoknadi izgubljeno vreme. Ovim je pala u vodu najava potpredsednika SNSD-a Igora Radojičića da će u Vlasenici pokrenuti opoziv SDS-ovog načelnika.
Odbornici SNSD-a nisu prisustvovali sednici lokalnog parlamenta, iako postoje najave da će neki od njih u budućem vremenu delovati kao nezavisni političari i podržavati novu skupštinsku većinu.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!