Instruktivna nastava organizovana za učenike iz Konjević Polja u prostorijama Islamske zajednice u Novoj Kasabi kod Milića nije u skladu sa Zakonom o osnovnom obrazovanju Srpske, a narušena je i pedagoško-socijalna komponenta vaspitno-obrazovnog rada, saopšteno je iz Ministarstva prosvete RS, nakon sastanka ministra Gorana Mutabdžije sa načelnicima opština Bratunac, Milići, Kotor Varoš i obudsmanom za decu Republike Srpske. Iz Ministarstva poručuju da je upitna i bezbednost dece kao i higijenski uslovi u objektu gde je organizovana nastava za bošnjačku decu čiji roditelji mesecima bojkotuju nastavu u područnom odeljenju u Konjević Polju kod Bratunca.
Podsećamo, stotinjak učenika iz bratunačkog mesta Konjević Polja, koji od septembra prošle godine bojkotuju nastavu, na inicijativu svojih roditelja seli su u školske klupe, ali ne u matičnoj školi, već u adaptirane učionice u objektu Islamske verske zajednice u milićkom naselju Nova Kasaba.
Muhizin Omerović, otac dvoje đaka, novinarima je rekao da ovim potezom roditelji osnovaca iz Konjević Polja ne žele nikoga da provociraju, niti da prave paralelan obrazovni sistem.
-“Onog momenta kada dođe do rešenja problema naše dece spremni smo da se vratimo u redovan obrazovni sistem. Ovde je do sada upisano 94 dece i postoji mogućnost da će se taj broj povećati”, – rekao je Omerović.
Učitelji i nastavnici koji su iz Federacije stigli u Novu Kasabu smešteni su u kućama meštana Bošnjaka.
-“Pratićemo situaciju i želim da poručim meštanima Nove Kasabe da vode računa i imaju na umu da se tu radi o osnovcima. Taj objekat u kome se izvodi nastava je skoro pa na cesti, i bojim se da u tom pogledu ne bude problema”, – rekao je načelnik opštine Milići Živojin Jurošević.
On je dodao da je o tom problemu upoznat i komandir Policijske stanice u Milićima, koji je obećao da će učiniti sve što je u njegovoj nadležnosti da pruži sigurnost đacima i njihovim roditeljima.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!