Eksperti prognoziraju da će Evropa ove godine biti suočena sa jednom od najhladnijih zima. Nemački ekspert Dominik Jung ističe da mu je već sada hladno samo od gledanja meteoroloških karata i modela i tvrdi da Evropi preti zima veka.
On je istakao da je moguće da ćemo biti suočeni sa najhladinijom zimom u poslednjih 100 godina.
Jung ističe da će pre svega januar i februar biti obeleženi jako niskim temperaturama, i da bi se moglo računati na otpoljenje i porast temperature tek od kraja aprila iduće godine.
Kao razlog za ove prognoze on je naveo arktičke struje koje dopiru do Evrope, a uz to i nižu aktivnost sunca.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!