Radio Bambi

Deset osoba umrlo od hladnoće!

Deset osoba je umrlo od hladnoće u poslednjih 36 sati u Poljskoj, gde je temperatura u nekim regijama pala na -22 stepena Celzijusa, saopštila je u subotu policija. Ove zime talas hladnoće je stigao kasno ali naglo u Poljsku, gde su dosad bile visoke temperature za ovo doba godine.

U subotu su najniže temperature zabeležene na istoku zemlje, u Vlodawi, gde su pale na -22 stepena, izjavila je za AFP Ana Nemec iz poljskog Meteorološkog instituta. Prošle zime, 200 osoba je izgubilo život zbog hladnoće, a 36 od 1. novembra, saopštila je policija.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!