Putnički brod hrvatske Jadrolinije “Dubrovnik” jutros je uplovio u Luku Bar, a u 22 časa isploviće za italijansku luku Bari. Hrvatski feribot za sada jednom nedeljno ploviće iz Bara za Bari, a karta u jednom pravcu košta 55 evra. Tokom sezone brod “Dubrovnik“ uplovljavat će u luku Bar dva puta nedeljno.
Crna Gora je praktično izgubila belu flotu, nakon što je brod ‘Sveti Stefan 2’ isplovio u rezanje pre nekoliko dana. Za putnički brod ‘Sveti Stefan 2’, star 43 godine, koji je saobraćao na ovoj liniji, otkazana je klasa od strane klasifikacionog društva ‘Biro veritas’. Redovna i jedina pomorska linija Bar-Bari-Bar, između Crne Gore i Italije, bila je prekinuta.
Zvanično, klasa je važila do 3. decembra 2018, godine, ali zbog neadekvatnih remonta brod više nije zadovoljavao tehničke uslove za plovidbu.
Oko 80 crnogorskih pomoraca ostalo je bez posla.
Ugovor o poslovnoj saradnji čelnici Barske plovidbe i hrvatske i Jadrolinije su potpisali u drugoj polovini aprila. Ugovorom o saradnji, koji je zaključen do kraja ove godine, definisan je zajednički projekat ponovnog uspostavljanja linije Bar-Bari. Liniju će održavati Jadrolinijin brod “Dubrovnik“ do decembra 2017. godine s mogućnošću produženja, a zavisno od potražnje na tržištu.



Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!