Radio Bambi

Korišćenje vojske je “krajnji slučaj”!

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da ne isključuje mogućnost vojne intervencije u Ukrajini, ali je ukazao da “za sada to nije neophodno”. On je uporedio situaciju na Krimu sa onom na Kosovu, rekavši da stanovništvo poluostrva ima pravo na samoopredeljenje kao što je to prethodno dozvoljeno kosovskim Albancima.

-“Ako ja donesem odluku o korišćenju vojne sile, ona će biti legitimna i odgovaraće međunarodnom pravu, pošto imamo zahtev legitimnog predsednika (Viktora Janukoviča) i u skladu je s našim interesima da zaštitimo ljude”, – kazao je Putin na konferenciji za novinare u Moskvi.

Po njegovim rečima, korišćenje vojske je “krajnji slučaj”.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!