Radio Bambi

Melburn – Autom gazio ljude!

Vozač automobila pokosio je pešake u Melburnu i pritom ubio najmanje troje i povredio 20 ljudi, među kojima je četvoro dece. Vozač se zakucao automobilom u pešake ispred tržnog centra nakon jurnjave sa policijom. Pretpostavlja se da je vozač prethodno “palio” gume ispred stanice “Flajnders”, a kada je bežao od policije, bez zaustavljanja je krenuo ka pešacima u ulici Burk, u samom centru grada.

Policija je odbacila mogućnost da je u pitanju teroristički napad, a lokalni mediji prenose da je ova tragedija u vezi sa napadom u Vindsoru, koji se dogodio tokom ranih jutarnjih časova.

U jednom od najvećih australijskih gradova u toku je teniski turnir Australijan open.

-“Ljudi su od udaraca bukvalno leteli po nekoliko metera. Jedna žena sa bebom u kolicima je pala kao pokošena kada se automobil zaleteo u nju. Bilo je strašno” – izjavio je jedan od svedoka.

Vozač je uhapšen, a zvaničnik policije Stjuart Bateson je rekao da je ovaj incident povezan sa ranijim napadom nožem u metrou u južnom delu grada, ali da nema veze s terorizmom.

-“Pretpostavlja se da je posle ovog incidenta isti čovek uvukao ženu, koju je znao od ranije, u auto i držao je kao taoca. Uspela je da mu pobegne u oblasti mosta Bolt”, – navodi se u saopštenju policije.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!