Radio Bambi

Pažnja vozači!

Vozači u Republici Srpskoj i Federaciji BiH od petka 15. novembra do 15. aprila 2014. godine obavezni su da, bez obzira na vremenske uslove, poseduju odgovarajuću zimsku opremu na motornim vozilima kojima upravljaju i moraju je koristiti u uslovima kada je sneg na putu ili kad pada kiša koja se ledi na kolovoz. Pod zimskom opremom za putnička motorna i ostala motorna vozila, čija najveća dozvoljena masa nije veća od 3,5 tona i nemaju više od osam sedišta, smatraju se zimski pneumatici na sva četiri točka, koji su na svom boku obeleženi oznakama MS, M+S ili M&S i znakom snežne pahuljice na stilizovanom obrisu planine sa tri vrha, čija dubina gazećeg sloja po dubini iznosi najmanje četiri milimetra, ili gume sa letnjim profilom čija dubina gazećeg sloja iznosi minimalno četiri milimetra i u priboru odgovarajući lanci koji se postavljaju na pogonske točkove u slučaju zimskih uslova.

Lanci za sneg nisu zamena za zimske gume, već predstavljaju koristan dodatak. Koriste se isključivo za vožnju po snegu i po pravilu treba da se koriste i na vozilima koja imaju pogon na sva četiri točka, s tim što se tada oni montiraju samo na prednjem ili zadnjem paru točkova.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!