Radio Bambi

Pomoć u sanaciji štete od nevremena!

Za sedam domaćinstava u Vlasenici, čiji su stambeni objekti znatno oštećeni tokom nedavnog nevremena, Crveni krst Republike Srpske donirao je crep. -“Reč je o prvoj donaciji od 8.000 komada crepa koja je upućena u Vlasenicu za porodice čiji su domovi ostali bez krova, a koje nisu bile u mogućnosti da same finansiraju saniranje štete”, – rekao je Đoko Mihajlović, generalni sekretar Crvenog krsta Republike Srpske.

-“Crveni krst Republike Srpske uključio se u akciju pomoći stanovništvu ove opštine i u saradnji sa Društvom Crvenog krsta/križa BiH obezbeđena je određena količina građevinskog materijala za domaćinstva čiji su stambeni objekti pretrpeli velika oštećenja. Došli smo ovde da uručimo donaciju i uputimo apel onima koji mogu da pomognu”, – dodao je Mihajlović.

-“U nevremenu koje je u decembru pogodilo našu opštinu oštećeno je 300 stambenih, javnih i privrednih objekata. Ukupna šteta procenjena je na jedan milion KM i ova opština ne može sama da obezbedi tolika sredstva”, – rekao je Miroslav Mićo Kraljević, načelnik opštine Vlasenica. On je još jednom uputio poziv svim ljudima dobre volje koji to mogu, da pomognu građanima Vlasenice u saniranju štete.

Jak olujni vetar, koji je u decembru 2017. godine zahvatio Vlasenicu i okolinu, načinio je veliku materijalnu štetu na stambenim objektima, infrastrukturi, javnim i drugim ustanovama.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!