Radio Bambi

Raste broj žrtava, povređena 2 Srbina!

Najmanje 34 osobe su poginule, a više od 230 je ranjeno u terorističkim napadima danas u Briselu. Dvoje osumnjičenih je uhapšeno, a odgovornost za napade preuzeo je ISIL. Britanski premijer Dejdvid Kameron izjavio je da niko neće dozvoliti da pobede teroristi.

-“Suočeni smo s realnom terorističkom pretnjom u različitim evropskim zemljama. Moramo da se s tim suočimo svim sredstvima”, – rekao je Kameron posle sastanka britanske vlade, koji je hitno sazvan posle prvih izveštaja o briselskim napadima.

Američki predsednik Barak Obama rekao je da su molitve i misli Amerikanaca usmerene prema narodu u Belgiji.

-“Iskazujemo solidarnost sa njima”, – naveo je predsednik SAD, osuđujući napad na nevine ljude.

Francuski predsednik Fransoa Oland ocenio je da je terorističkim napadima u Briselu “pogođena čitava Evropa”.

U eksploziji na aerodromu u Briselu povređena su i dva putnika iz Srbije, koji su u trenutku napada čekali avion za Beograd.

-“Detonacija nas je bacila, leteli smo nekoliko metara, po nama je prvo palo staklo, a preko njega konstrukcija plafona i gipsane ploče. Nešto mi je probilo kožnu jaknu, duks, majicu i zabilo se u desnu lopaticu. Bilo je užasno, oko nas su ležali mrtvi ljudi, video sam i jednog vojnika koji je ležao u lokvi krvi. Svuda po garderobi su mi komadići ljudskog mesa. Kada sam shvatio da smo živi, počeli smo odmah da se izvlačimo sa aerodroma na kome je nastao opšti haos. Procenio sam da je bolje da odmah uđemo u neka kola, da ne čekamo Hitnu pomoć”, – kaže za Sputnjik jedan od putnika koji je želeo da ostane neimenovan, kako ne bi uznemirio porodicu u Srbiji.

-“Imali smo sreće, naišao je taksi. Dobro smo prošli. Previli su nam rane, pregledali i ubrzo nas pustili. U šoku sam. I dalje ništa ne čujem, eksplodiralo je bukvalno pet metara iza nas. Kažu da mi je oštećen sluh i da to još moram da proverim. Odlično smo prošli. Danas mi je drugi rođendan”, – rekao je putnik.

28 mrtvih, više od 130 povređenih!

Hitni sastanci nakon napada na Brisel!

U Briselu “ratno stanje”!

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!