Zbog snežnih padavina na području opštine Sokolac od ponoći u oko 50 sela nema električne energije, rečeno je u sokolačkoj Radnoj jedinici “Elektrodistribucije”. Ekipe se nalaze na terenu i rade na otklanjanju kvarova. Na području Foče saobraćaj se odvija otežano zbog snega koji od noćas pada pojačanim intenzitetom, a više sela ostalo je bez struje. U Saobraćajnoj policiji u Foči kažu da preko planinskog prevoja Rogoj ima ugaženog snega na kolovozu i da ova deonica nije kompletno očišćena i posuta abrazivnim materijalom, te da se očekuje da će u toku dana zimske službe uraditi taj posao.
Na istom pravcu, od Foče do Dobrog Polja, kolovoz je očišćen, ali se vozači upozoravaju na odrone zemlje i kamenja na kolovoz.
Preko planinskog prevoja Čemerno, koji se dobro čisti, iz Saobraćajne policije upozoravaju na jak vjetar i moguće nanose snega na kolovozu.
Sabraćaj se bez smetnji jutros odvija preko prevoja Prijedjel, na putu Foča-Tjentište, te na magistralnom putu Brod na Drini – Šćepan Polje, koje zimske službe dobro održavaju.
Snežne padavine izazvale su više kvarova na elektro-mreži na području opštine Foča, potvrđeno je u fočanskoj “Elektrodistribuciji”. Bez električne energije su područja Miljevine, Tjentišta, Zavaita i Čelebića, a u Elektrodistribuciji kažu da će se raditi na otklanjanju kvarova, ukoliko vremenski uslovi to dozvole.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!