Radio Bambi

U SAD 600.000 ljudi bez struje!

Više od 600.000 ljudi ostalo je bez električne energije na severoistoku SAD, a hiljade letova su otkazane što je izazvalo haos za milione putnika. Zbog olujnog vetra i leda oboreno je mnogobrojno drveće kao i električni vodovi.

U Nju Džersiju i Njujorku proglašeno je vanredno stanje gde sve manje rezervi soli koja se koristi za topljenje leda predstavlja problem. Do kraja januara u Nju Džersiju je već utrošeno 277.000 tona soli što je za 18.000 više nego tokom čitave prethodne zime. Teško su pogođeni i Pensilvanija i Konektikat, prenosi. Samo u sredu otkazano je više od 3.000 letova a 7.000 je kasnilo.

Najteže su pogođeni aerodromi u Bostonu, Njujorku i Čikagu.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!