Šest osoba je povređeno, od kojih jedna teže, u eksploziji koja se dogodila jutros u centru Beograda, u Čika Ljubinoj ulici. Do eksplozije je došlo oko 9 časova, u jednom restoranu brze hrane, kada je iz još uvek neutvrđenih razloga eksplodirala plinska boca. Jedna osoba je zadobila teške telesne povrede, ostalih pet povređenih ima lakše telesne povrede.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije (MUP), saopšteno je da je usled eksplozije povređeno šest osoba, a ekipe Hitne pomoći transportovale su sve povređene na ukazivanje medicinke pomoći.
Prema poslednjim informacijama, jedna osoba prevezena je na odeljenje reanimacije.
Požar je lokalizovan, ali iz preventivnih razloga u Čika Ljubinoj ulici i dalje je veliki broj vatrogasaca i policajaca. Trenutno je ulica zatvorena, žitelji u tom mestu nemaju ni struje ni vode.
Kako javlja “TV Prva” sa lica mesta, eksplozija je prouzrokovala veliku materijalnu štetu, uništeni su gotovo svi lokali u okolini. Stanari kažu da se dim osećao i nekoliko spratova iznad i napustili su svoje stanove. Oni čekaju dozvolu nadležnih kada će moći da se vrate u svoje domove.
Prema izjavama očevidaca, odmah nakon eksplozije, brzom reakcijom prolaznika i zaposlenih u okolnim radnjama iz objekta u kome je eksplodirala plinska boca izvučeni su povređeni. Detonacija je jednu osobu izbacila na pločnik. Istraga će utvrditi sve detalje i utroke eksplozije.
Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.
RADIO BAMBI – VIBER GRUPA
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!