Balkanske zemlje zabranile su ulazak migrantima koji nemaju ispravne putne dokumente ili daju lažne podatke o nacionalnosti i identitetu, dogovorili su se direktori policija Makedonije, Srbije, Hrvatske, Slovenije i Austrije na sastanku u Skoplju. Direktori policija dogovorili su se da bude urađena standardizacija za registraciju migranata i da se uspostave jasni zajednički kriterijumi koje migranti moraju da ispune da bi mogli da nastave put.
-“Formulari će biti isti za svaku zemlju. U njih će se unositi lični podaci, dobijeni preko registracije u nacionalnoj bazi podataka”, – saopštilo je makedonsko Ministarstvo spoljnih poslova. U poslednja 24 časa makedonski MUP izdao je stranim državljanima 1.133 potvrde za priznavanje prava na azil u Makedoniji. Na grčko-makedonskoj granici nalazi se veliki broj izbeglica koje pokušavaju da uđu u Makedoniju.
U grčkom mestu Idomeni, u blizini granice sa Makedonijom, pristiglo je oko dve hiljade ljudi. Humanitarne organizacije smatraju da postoji mogućnost da izbeglice ostanu danima zaglavljene u prihvatnim centrima u Grčkoj i Makedoniji zbog štrajka taksista koji ne propuštaju vozove, zahtevajući da i oni budu uključeni u prevoz izbeglica.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!