Radio Bambi

Čim se probudite uradite ovo!

Svakog jutra pre nego ustanete iz kreveta protegnite se i to najviše što možete. Možda ste očekivali neku listu saveta i preporuka, ali je zapravo rešenje za bolje jutro i uspešan dan veoma jednostavno i efikasno. Teorija koja stoji iza toga naziva se “Moć postavljanja”.

Sam položaj protezanja (raširene ruke i noge) je imitiranje poze samopouzdanja, koja direktno govori vašem mozgu da ste samouverena osoba. Na taj način pozitivno utičete na vaše samopouzdanje.

-“Kada se pretvarate da imate moć, tako ćete se zaista i osećati”, – kaže Ejmi Kadi, psiholog sa Harvarda i dodaje da spavanje u položaju fetusa može da ima suprotan efekat.

Komentari

Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!