Radio Bambi

Debakl Crvene Zvezde u Parizu!

U drugom kolu Grupe C fudbalske Lige šampiona, Crvena Zvezda je večeras gostovala u Francuskoj, kod PSŽ-a. Na ‘Parku prinčeva’ crveno-beli su doživeli debakl. Ne pamte navijači Zvezde kada je neko ovako napunio mrežu njihovih pulena. Utakmica je završena rezultatom 6:1 u korist domaćina.

Borjan je loptu iz mreže prvi put vadio u 20. minutu meča. Nejmar je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, prebacio ‘živi zid’, a Borjan nije mogao da stigne loptu, koja mu se zakoprcala u mreži. Dva minuta kasnije Mbape je prošao po desnoj strani i pronašao Nejmara na petercu između dvojice Zvezdinih defanzivaca. Brazilcu nije bilo teško da drugi put za tri minuta zatrese mrežu.

Na 3:0 povisio je Kavani. Nakon što je pred golom Borjana izbacio dvojicu Zvezdinih igrača poslao je loptu u mrežu. U finišu prvog dela PSŽ dolazi do još jednog gola. Menije je centrirao sa desnog krila, Di Marija je ostao sam na četiri metra i pogodio za 4:0.

Dominacija francuskog predstavnika je nastavljena i u drugom poluvremenu.

Nejmar je sjano proigrao Bernata, koji je poslao loptu na peterac, Kavani je je nije stigao, ali zato Mbape jeste. Igrao se 70. minut.

Četiri minuta kasnije i Zvezda uspeva da postigne pogodak i to prvi u Ligi šampiona. Ebesilio je odlično prosledio loptu Marinu, a on je smestio u gol PSŽ-a.

Devet minuta pre kraja, meč je het-trikom overio Nejmar. Svoj treći gol na ovom meču Brazilac je dao iz slobodnjaka.

Mora se odati priznanje golmanu Borjanu, jer da nekoliko puta nije sjajno intervenisao, rezultat bi bio još ‘bolniji’ za crveno-bele.

U trećem kolu, 24. oktobra, PSŽ izlazi na megdan Napoliju, a Crvena Zvezda gostuje Liverpulu.