Radio Bambi

Francuska prvi polufinalista na Mundijalu!

Francuska je u polufinalu Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je u duelu četvrtfinala u Nižnjem Novgorodu savladala ekipu Urugvaja sa 2:0. ‘Trikolori’ nisu blistali na ovom meču, ali su dva puta savladali najbolju odbranu na turniru i zasluženo će se boriti za plasman u finale. Zanimljiv, ali ne previše lep meč, gledali smo u Nižnjem Novgorodu, a Francuska je imala više snage, ali i sreće, pa će se za finale boriti protiv boljeg iz duela između Brazila i Belgije.

Rafael Varan doneo je prednost ‘trikolorima’ u 40. minutu. Posle odličnog centaršuta Grizmana, defanzivac Reala bio je najbolji u skoku i glavom prosledio loptu u mrežu Urugvaja.

Pokušao je Oskar Tabarez izmenama da donese kvalitet svojoj ekipi, ali praktično sve je bilo rešeno u 60. minutu, kada je Grizman snažno šutirao, a golman Muslera odreagovao kao početnik, pa mu je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži.

Urugvaj je pokušao do kraja meča da stigne do gola, ali odbrana Francuske odlično je funkcionisala, pa ‘Urusi’ nisu uspeli da naprave ozbiljniju priliku pred golom Lorisa.

Treba istaći da za Urugvaj nije igrao Edinson Kavani, jedan od najboljih napadača današnjice, ali to nikako ne umanjuje trijumf ekipe Didijea Dešana.