Radio Bambi

Madridski derbi pripao Realu!

Fudbaleri Real Madrida savladali su Atletiko u gradskom derbiju rezultatom 3:1 u 23. kolu ‘La Lige’. Po mnogo čemu je ovaj ‘Madrilenjo’ bio jedan od najboljih mečeva ove sezone u ‘Primeri’. Kraljevski klub je u 16. minutu došao u vođstvo kada je posle kornera sjajno reagovao Kazemiro, nakon što je Serhio Ramos spustio loptu glavom pored 4 protivnička igrača, i makazicama zatresao mrežu Jana Oblaka.

U 25. minutu je Atletiko izjednačio posle kontre, kada je Antoan Grizman prošao kroz odbranu Reala i proturio loptu kroz noge golmana Tiba Kurtoe. Tražili su gosti ofsajd i prekršaj nad Vinisijusom. Pomoćni sudija je podigao zastavicu zbog ofsajda, pozvana je ‘VAR pomoć’ i utvrđeno je da je Grizman za dlaku izbegao ofsajd. Ali, nije bilo govora o faulu Koree nad Vinisijusom.

U 42. minutu je Himenez napravio prekršaj nad Vinisijusom u svom šesnaestercu, dok je siguran sa bele tačke bio Serhio Ramos za vođstvo od 2:1.

Morata je pobegao odbrani Reala kao Grizman u prvom poluvremenu i elegantno lobovao Kurtou sa 16 metara, a gol je ulepšao nemoćan klizeći start Serhija Ramosa. Međutim, opet je na scenu stupio ‘VAR’ i pokvario feštu na Metropolitanu… Jako zanimljiva situacija u kojoj je Moratin gol poništen zbog navodnog ofsajda, jer je stvarno bio minimalan.

Real je malo pogubio konce u nastavku pa se moglo i pretpostaviti da će na teren Geret Bejl.

U 75. minutu sjajna akcija Reala. Benzema je pokazao klasu, sjajnu kretnju koju mnogi ne vide. Sjajno je izvukao odbranu domaćih, ostavio dosta prostora, odigrao povratni pas za Luku Modrića koji kao na tacni servira loptu u prostor brzonogom Velšaninu. Bejl sa leve strane pogađa malu mrežu kraj same stative nemoćnog Jana Oblaka i postavlja konačnih 3:1 u popularnom ‘Madrilenju’.