Radio Bambi

Ništa od Zvezdinog evropskog proleća!

Fudbaleri Crvene Zvezde ispali su večeras iz Lige šampiona, ali su ostali i bez plasmana u Ligu Evrope, nakon što su u Grčkoj izgubili od Olimpijakosa. Sve bi možda bilo drugačije da su crveno-beli iskoristili penal, ali je Tomane pogodio prečku.

Odgovarao je i nerešen rezultat Zvezdi, ali su snovi o ‘evropskom proleću’ ugašeni u 87. minutu. Srpski tim je primio gol iz jedanaesterca koji je Grcima doneo 1:0, treće mesto u grupi B i prolazak u drugo po snazi evropsko takmičenje.

Uprkos tome što je Olimpijakos bio bolji u većem delu meča, stvarao šanse i često bio nadomak gola, utisak je da je Zvezda sama sebi presudila u Pireju. Najbliži golu fudbaleri Crvene Zvezde bili su u 42. minutu, kada je napadač Tomane pogodio prečku sa penala. Gobeljić je povukao loptu napred, uposlio Marina, kojeg obara Giljerme. Tomane je šutirao jako, ali pogodio prečku sa bele tačke.

Drugo poluvreme donelo je pravu dramu, fantastičan je bio Milan Borjan u nekoliko navrata, kada je zaustavljao pokušaje Podensa, Kamare i Giljermea. Zvezda najstrožu kaznu nije, ali zato Olimpijakos na drugoj strani jeste iskoristio. Igrao se 87. minut kada je nakon centaršuta sa leve strane Žander igrao rukom u svom šesnaestercu. Nemilosrdan je bio El Arabi, koji je golom sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Nakon šest odigranih mečeva u Grupi B Bajern je lider sa 18 bodova, Totenhem ide u nokaut fazu kao drugi sa deset, Olimpijakos sa četiri evropski put nastavlja u Ligi Evrope, dok je Zvezda eliminisana kao poslednja sa tri osvojena boda.

Rezultati ostalih mečeva Lige šampiona: Dinamo Zagreb – Mančester Siti 1:4, Šahtjor – Atalanta 0:3, Atletiko Madrid – Lokomotiva Moskva 2:0, Bajer Leverkuzen – Juventus 0:2, Bajern – Totenhem 3:1, Briž – Real 1:3, PSŽ – Galatasaraj 5:0.

Iz grupa A, B, C, D u narednu rundu takmičenja plasman su izborili PSŽ i Real, Siti i Atalanta, Bajern i Totenhem i Atletiko i Juventus.

Plasman u osminu finala prethodno su već obezbedili Liverpul, Napoli, Barselona, Borusija, Lajpcig, Lion, Valensija i Čelsi.