Radio Bambi

Partizan i Vojvodina u finalu Kupa!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije, nakon što su večeras pred 15.000 navijača na svom stadionu savladali Crvenu Zvezdu minimalnim rezultatom 1:0. Partizan će za trofej igrati protiv Vojvodine 24. juna.

Novosađani su ranije savladali Čukarički takođe sa 1:0.

U utakmici koja je bila neuporedivo bolja od poslednjeg prvenstvenog derbija, odluka je pala nakon jedne sjajne majstorije. Često kritikovani Sadik napravio je dar-mar u šesnaestercu Zvezde. Driblingom je prvo prevario Miloša Degeneka, a potom i odlično asistirao za Natha koji je bio precizan i odveo crno-bele u finale Kupa Srbije.

Duel su obeležili i brojni prekidi i gruba igra, a sudija Novak Simović dodelio je ukupno devet žutih kartona. Drugo poluvreme bilo je produženo više od 11 minuta, uglavnom zbog prekida.

Zvezda je počela da igra otvorenije tek posle primljenog gola, ali nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Partizana.