Radio Bambi

Pobede Australije i Poljske!

Sedmog dana Mundijala igraju se mečevi drugog kola u Grupama C i D. Današnji program je otvoren duelom Tunisa i Australije – 0:1, gol postigao Djuk u 23. minutu. U drugom današnjem meču fudbaleri Poljske savladali su Saudijsku Arabiju rezultatom 2:0.

Polajci su poveli u finišu drugog poluvremena. Nakon povratne lopte Levandovskog loptu je u mrežu zakucao Zelinski.

Mogli su Saudijci do izjednačenja pre kraja prvog dela, ali nisu iskoristili penal. Golman Ščesni je sjajno reagovao i odbranio udarac sa bele tačke, a zatim i još jedan udarac nakon odbitka.

U drugom poluvremenu Saudijci su opsedali gol Poljaka, ali nisu uspeli zatresti mrežu. U 82. minutu meča Levandovski je iskoristio grešku rivala, oduzeo loptu i u situaciji jedan na jedan sa golmanom izašao kao pobednik. Na kraju, Poljska – Saudijska Arabija 2:0.

Od 17 časova igraju Francuska-Danska, a od 20 časova sledi meč Argentina-Meksiko.